Діти сайт для батьків.
Коли дітям можна починати освоювати IT-професії?


В кінці 2021 року компанія Proinsight Lab провела дослідження, згідно якому вдалося визначити, що 96% українських дітей у віці від 10 до 17 років постійно користуються інтернетом та гаджетами. Третина з них проводить в мережі близько 4-5 годин щодня.

Привʼязаність юного покоління до інтернету та гаджетів дехто вважає негативною тенденцією. Але ми з таким твердженням не згодні. Навіть навпаки, постійно повторюємо, що цю тенденцію можна та потрібно використовувати на користь. Наприклад, дати дитині можливість освоювати IT-професію.

Що і в якому віці вивчати, а також як мотивувати дитину навчатися в IT-сфері

Цікавий факт! У 2020 році шестирічний індійський хлопчик Орхам Ом Талсанія увійшов до Книги рекордів Гіннеса як наймолодший у світі програміст. Він зміг пройти тест на знання мови програмування Python, якому його навчив батько.

Цей приклад демонструє нам, що навчатися чомусь новому ніколи не рано. Якщо дитина зацікавлена та мотивована, вона здатна засвоювати нові знання та навички швидше за дорослих, і це факт.

Але як правильно мотивувати дитину?

Ви повинні памʼятати одну важливу річ: діти на відміну від дорослих не прагматичні. Доросла людина може доволі легко мотивувати себе високими зарплатами в IT. А от малечу гроші не цікавлять. Мотивація матеріальними благами починає працювати ближче до підліткового віку, не раніше.

Для дітей від 6 до 15 років IT-сфера повинна стати чимось справді цікавим, схожим на гру, в якій вони можуть створювати щось нове та незвичне, експериментувати, обмінюватись досвідом з однолітками.



Що вивчати?

Хлопцям: Frontend, програмування, SEO.
Дівчатам: SMM, веб-дизайн, реклама.

Але насправді все індивідуально і потрібно спочатку зрозуміти, чим саме цікавиться ваша дитина. Від себе хочемо порекомендувати декілька варіантів:

Інтенсив «Просто оформи свій Instagram»: https://wezom.academy/ua/courses/customize-instagram/ 

Курс «Frontend розробка 2022. Junior верстальник»: https://wezom.academy/ua/courses/frontend-junior/ 

З 2019 року Wezom Академія приймала дітей віком 6-13 років у дитячий IT-табір, де наші юні студенти освоювали нові знання та цікаво проводили час з однолітками. На жаль, через війну ми зараз не можемо працювати в такому форматі. Але сподіваємось, що після перемоги наші IT-табори якнайшвидше відновлять свою роботу.



«А що, як через 10-15 років IT-сфера уже не буде такою популярною?»

З повною упевненістю заявляємо, що IT-сфера буде актуальною ще дуже і дуже довго. Так, зараз багато процесів автоматизуються, але без людського фактору — нікуди. Айтішники потрібні зараз і будуть потрібні через 10, 20, 30 років. 

Важливо! Кожне покоління більш гнучке за попередні. Якщо раніше всі прагнули знайти одну роботу на все життя, то сьогодні ми з вами адаптуємося набагато швидше, готові освоювати нові професії в тридцять, сорок років, та навіть після пʼятидесяти. А наші діти ще більш гнучкі. Знання та навички, які вони отримують зараз, допоможуть їм адаптуватися до нової реальності в подальшому. І тут ми маємо сказати ще одну важливу річ…



Софт-скіли, котрі потрібно розвивати в дитині

IT — це сфера, де все змінюється з блискавичною швидкістю. Хард-скіли (практичні навички та знання) поступово втрачають актуальність і їх постійно потрібно поновлювати. А от софт-скіли залишаються з дитиною назавжди. І саме на них ми радимо робити особливий акцент:

Уміння самостійно знаходити інформацію. Великим плюсом також буде уміння працювати з англійськими джерелами — актуальної інформації в IT-сфері в рази більше саме англійською мовою.

Гнучкість. Насправді сучасні діти і так дуже гнучкі через швидкі зміни в навколишньому світі. Нам, дорослим, не завадило б навчатися у них.

Уміння дитини знаходити собі заняття самостійно. І мова йде не тільки про навчання, але й про звичайні ігри чи інші речі.

А найголовніше — дитина не повинна боятися помилятися. Помилки в навчанні — це абсолютно нормально. На них діти (та й дорослі теж) навчаються. Більше того, помилка стимулює дитину самостійно шукати рішення, знаходити інші шляхи виконання поставленої задачі, експериментувати і рухатися вперед.

Головне — щоб не помилились ви і не відмовляли своїй дитині в можливості спробувати власні сили в IT. Можливо, поряд з вами просто зараз знаходиться наступний Білл Гейтс. Потрібно лише вказати йому правильний шлях!

Інформація розміщена на правах реклами


Дата публікації: 02.06.2022
Переглядів сьогодні: 2
Переглядів всього: 2397
Рекомендуємо